Twitch (توییچ) را بشناسید و روش کسب درآمد از Twitch را بدانید.

Thursday، ۲۲ Esfand ۱۳۹۸

Twitch (توییچ) یک سایت پخش زنده‌ی (streaming) است که کاربران امکان کسب درآمد دلاری با پخش زنده‌ی مسابقات گیم خود در این سایت داشته باشند. اگر شما استعداد و توانایی بالایی در گیمینگ (gaming) دارید، این سایت مکان مناسبی است تا بتوانید با نشان دادن توانایی و ترفند های خود به دیگران کسب درآمد کنید. اگر شما یک گیمر (gamer) هستید، بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

Twitch چیست ؟

Twitch چیست ؟

سایت Twitch یکی از زیر مجموعه‌های آمازون (Amazon) است که به عنوان یک پلتفرم (live streaming video) یا پخش زنده‌ی ویدیو شناخته می شود. فعالیت این سایت به پخش بازی زنده محدود نمی شود و فعالیت کلی به دسته‌های دیگری نیز تقسیم می‌شود. تلاش توییچ بر این است که فعالیت کاربران را در زمینه‌ی پخش زنده‌ی ویدیوهای بازی (game) بیشتر کند اما در زمینه های زیر هم فعال است :

  • پخش زنده مسابقات eSports
  • پخش موسیقی زنده
  • پخش زنده ی محتوای خلاقانه

تاریخچه توییچ

به تازگی هر اتفاقی که در زندگی روزمره جذاب باشد را به صورت زنده پخش می کند.ویدیوهای این سایت به صورت استریم یا به صورت درخواست ویدیو قابل مشاهده است. محبوبیت توییچ از رقیب های مشابه بالاتر رفته است به شکلی که این سایت در سال 2013 در ماه اکتبر 45 میلیون نفر بیننده خاص داشته است. همچنین در سال 2014 سایت توییچ بیشترین ترافیک اینترنت آمریکا را به خود اختصاص داد.

ادغام توییچ با کمپانی مادر

در همان زمان در سال 2014 کمپانی مادر که Justin.tv نام داشت، به دلیل موفقیت سایت توییچ و نیاز به ادغام این 2 سایت با هم، سایت اصلی (Justin.tv)  را تعطیل کرد. در همان سال مجموعه ی توییچ توسط کمپانی آمازون به مبلغ 970 میلیون دلار خریداری شد.

موفقیت های Twitch (توییچ)

این موفقیت توییچ باعث شد تا شرکت های تولید کننده بازی، برای ارائه بازی های خود از این سایت جهت معرفی بازی استفاده کنند.گیمر قبل از خرید بازی می توانست در توییچ بازی کند و دیگران نیز به صورت زنده بازی را مشاهده کنند.

همچنین کسانی که بازی را انجام دهند در صورتی که شخصی بازی استریم را دیده و از لینک این شخص بازی را خریداری کند، از فروش بازی کمیسیون دریافت می کند.  این بهترین تبلیغ برای کمپانی های بزرگ بازی است.

در سال 2015، توییچ 1.5 میلیون پخش کننده و 100 میلیون بیننده در ماه داشت.

در سال 2017 یکی از پیشگامان بازی های زنده در ایالات متحده آمریکا بود و نسبت به “یوتیوب گیمینگ” برتری داشت.

روش های کسب درآمد از توییچ

روش های کسب درآمد از توییچ

برای کسب درآمد قبل از هر چیز می بایست یک اکانت در توییچ ساخته و تنظیمات اکانت خود را بسازید. پس از ساخت اکانت باید یک کانال بسازید تا بتوانید بازی که انجام می دهید را از طریق کامپیوتر شخصی یا کنسول بازی به کانال متصل نمایید.زمانی که ویدیو متصل کرده را در کانال مشاهده کردید می توانید بازی را شروع کنید.همچنین شما به یک وب کم (webcam) برای پخش تصویر گیمر نیز نیاز دارید.

بنابراین اگر شما کنسول یا کامپیوتر خود و وب کم و صدای گیمر را راه اندازی کردید شما آماده ی شروع درآمد تان هستید. جریان بازی در توییچ به صورت 24 ساعته است، اما این به این معنا نیست که شما نیاز است به صورت 24 ساعته بازی کنید. در صورتی که قصد انجام بازی را ندارید، کانال خود را خاموش کنید

تنظیم اکانت توییچ برای کسب درآمد

تنظیم اکانت توییچ برای کسب درآمد

شما می توانید بازی های خود را آپلود کنید اما هدف Twitch (توییچ) در این سایت تمرکز بر پخش زنده ی بازی های و تماشای ویدیو به صورت استریم است. در این قسمت باید هدف خود را از شروع به کار در این سایت مشخص نمایید. بازی جهت سرگرمی و کسب درآمد جانبی و یا یک شغل تمام وقت را می توانید انتخاب کنید.اگر تمام تنظیمات را ثبت کردید، شاید بهتر باشد یک نام تجاری نیز برای کانال توییچ خود انتخاب نمایید.

بالا بردن بینندگان کانال توییچ

راه ارتباطی شما به بینندگان فقط پخش ویدیو های استریم نیست، توییچ قابلیت چت کردن با بینندگان را نیز دارد.شاید بینندگان در رابطه با بازی سوالاتی از شما داشته باشند یا بخواهند با شما بیشتر آشنا شوند.پاسخ به چت بینندگان می تواند در رشد و موفقیت شما تاثیر بالایی داشته باشد و احساس صمیمیت بیشتری در بین بینندگان ایجاد کند.یکی دیگر از دلایل موفقیت شما در توییچ انتخاب بازی که انجام میدهید است. جای تعجب نیست که شما در حال رقابت با گیمر های بزرگ هستید که ساعات زیادی را در حال بازی به صورت استریم هستند. جای تعجب نیست که شما در حال رقابت با گیمر های بزرگ هستید که ساعات زیادی را در حال بازی به صورت استریم هستند.

آیا پرداخت توییچ واقعی است

پولی که شما توسط ویدیو استریم دریافت می کنید توسط کمپانی های بزرگ گیمینگ پرداخت شده و بابت تبلیغ محصول آنها می باشد.شما با بازی کردن هر کمپانی در واقع از طریق آن کمپانی پول دریافت می کنید.

روش نقد درآمد توییچ

شاید این سوال برایتان بوجود بیاید که پولی که دریافت می کنید چگونه می توانید به ریال تبدیل کنید.همانطور که خودتان اطلاع دارید پرداخت های سایت توییچ به دلار انجام می شود. یکی از روش های پرداخت این سایت، پرداخت به حساب پی پل است